Добре дошли в нашия сайт !

вторник, 31 юли 2012 г.

15-годишна литовка грабна златото на 100м бруст

15-годишната Рута Мейлутите поднесе голямата сензация в олимпийския басейн в Лондон, след като извоюва историческото първо злато за Литва в плуването.

Тя триумфира убедително на 100 м бруст – дисциплината, в която Таня Богомилова спечели единствената олимпийска титла за България в "синия" спорт.

Мейлутите показа железни нерви за възрастта си, след като стартът се забави с повече от минута заради технически проблем и финишира за 1:05,47 минути.

Нейни подгласнички са двукратната световна шампионка и сребърна медалистка от Пекин 2008 Ребека Сони (САЩ), завършила с 1:05,55 и Сатоми Сузуки (Япония)  - 1:06,46.

При мъжете французите продължават да поднасят изненади, след като  Яник Аниел буквално отвя конкуренцията в една от най-авторитетните дисциплини – 200 м св. стил, и вдигна ръцете победоносно за 1:43,14.

Третият опит за злато в Лондон на суперзвездата Райън Лохте завърши без медал. Той дори не стъпи на почетната стълбичка, като той приключи четвърти с 1:45,04 минути.

Междувременно в спортната гимнастика Китай защити олимпийската си титла в отборната надпревара при мъжете с актив от 275,997 точки на финала.

Това е пореден триумф за азиатците, които имат злато на последните пет световни първенства.

Япония се класира на второ място с 271,952 точки, а трети изненадващо се нареди тимът на Великобритания с 271,711 точки.

Японците стигнаха до отличието след уважена контестация срещу изпълнението на Кохей Учимура на кон с гривни. След внимателно разглеждане на видеозаписа от журито оценката на Учимура беше увеличена от 13,400 на 14,166.

Така азиатците изместиха Украйна от третото място.