Добре дошли в нашия сайт !

понеделник, 30 юли 2012 г.

Великобритания победи ОАЕ , резервите носят 3-те точки

Великобритания победи с 3:1 тима на Обединените Арабски Емирства в мач от олимпийския турнир по футбол в Лондон.
Британците започнаха в състав – Бътланд – Томкинс, Тейлър, Ричардс, Колкър – Клевърли, Ален, Рамзи, Гигс – Сордел и Белами.

Райън Гигс откри резултата в 16-та минута. Ветеранът започна отличната атака, топката стигна до Том Клевърли, който пусна към Крейг Белами, а последвалото центриране бе засечено с глава от Гигс за 1:0.

До края на полувремето домакините имаха още няколко възможности за гол, а в 44-та минута Клевърли нацели двете греди. В 60-та минута Алфаласи изравни за 1:1 след колективна грешка в отбраната на Великобритания.

Победата за великобританците донесоха двете резерви Скот Синклеър и Даниел Стъридж. Три минути след като се появи на терена, на мястото на Гигс, Синклеър засече центриране на Белами и вкара за 2:1. Крайният резултат – 3:1, оформи Даниел Стъридж в 76-та минута.
В другия мач от потока Сенегал победи с 2:0 Уругвай.

Така, Великобритания оглавява Група А с 4 точки от два мача. Втори е тимът на Сенегал също с 4 точки. Уругвай е с 3 точки на 3-та позиция, следван от тима на ОАЕ с 0 точки.
В последния кръг Великобритания ще се изправи срещу Уругвай, а Сенегал играе с ОАЕ.