Добре дошли в нашия сайт !

понеделник, 30 юли 2012 г.

Хамилтън спечели Гран при на Унгария

Британецът Люис Хамилтън започна и завърши по великолепен начин уикенда във Формула 1. Пилотът на Макларън спечели Гран при на Унгария. Той тръгна от пол-позишън и удържа атаките на Кими Райконен, за да финишира първи на „Хунгароринг”.

Победата е втора за Хамилтън през този сезон, а карането му в Будапеща го направи заслужен победител.

Кими Райконен тръгна от пета позиция на старта, но се качи до втора позиция, като до последно се бори с Хамилтън за победата. На финиша британецът премина само с половин секунда преди „Айсмен”.

Трети на подиума остана Ромен Грожан, който е съотборник на Райконен в Лотус.

Фернандо Алонсо с Ферари тръгна от шеста позиция и завърши пети, но това му бе достатъчно да увеличи преднината си пред Марк Уебър в класирането. Световният шампион Себастиан Фетел финишира четвърти.

Райконен беше на по-малко от 0,5 секунди от Хамилтън след влизането си за втори път в бокса, но лидерът удържа крехкия си аванс до края.
Победата е под №19 за Люис Хамилтън във Формула 1.

В генералното класиране води Алонсо със 164 точки, Уебър е втори със 124, Фетел има 122.