Добре дошли в нашия сайт !

вторник, 24 юли 2012 г.

Алонсо с безапелационна победа в Германия

Фернандо Алонсо с Ферари спечели третата си победа през този сезон със спокойно каране в Гран при на Германия на пистата „Хокенхайм”.
Лидерът в генералното класиране увеличи аванса си на 34 точки пред Марк Уебър с Ред Бул, който завърши 8-и. Себастиан Фетел, също с Ред Бул, финишира втори пред домашна публика, докато Дженсън Бътън с Макларън се нареди трети. Фетел изпревари Бътън в предпоследната обиколка, но атаката му се разследва от стюардите, тъй като я направи извън трасето.
Испанецът Алонсо проведе едно сдържано състезание и се движеше достатъчно далеч от своите преследвачи, за да запази водачеството си до финала.
Първата тройка пресече финиша с комфортна преднина пред четвъртия Кими Райконен. Дуото на Заубер Камуи Кобаяши и Серхио Перес впечатли и записа добри резултати със своите пето и шесто място.
Михаел Шумахер влезе късно в бокса и се нареди на седмото място, докато преследвачът на Алонсо в генералното класиране Марк Уебър трябваше да се задоволи с осмата позиция.
Германците Нико Хукленберг и Нико Розберг допълниха топ 10.
Следобедът бе разочароващ за Люис Хамилтън. Пилотът на Макларън празнуваше 100-ното си състезание, но претърпя инцидент с Фелипе Маса още в първата обиколка, което доведе до ранен пит стоп, пращайки го на 22-ата позиция. В края на 57-ата обиколка пък Хамилтън се отказа.