Добре дошли в нашия сайт !

вторник, 7 август 2012 г.

Елис Гури загуби от Дзейниченка

Българинът Елис Гури загуби от Цимафей Дзейниченка (Беларус) с  0:2 части (0:1, 0:3) в категория до 96 килограма на четвъртфиналите по класическа борба на летните олимпийски игри в Лондон.

Нашият състезател започна срещата много добре и не позволяваше на своя опонент да пробие защитата му. След минута и половина на здрава борба представителят на Беларус бе поставен в партер.

Елис направи майсторски захват, вдигна противника си във въздуха и за малко да го изхвърли от тепиха, когато 30-те секунди изтекоха и така Цимафей поведе с 1:0 части.

Във втората част Гури отново се защитаваше прекрасно, но не можеше да осъществи добра атака. След 90 секунди нашето момче се оказа в партер и задължително трябваше да удържи атаките на своя опонент.

Той обаче не успя, пропуквайки се след едва петнайсетина секунди, в които бе в "клещите" на съперника си.

Елис Гури позволи на Дзейниченка да го прехвърли с огромна лекота и така трите точки отидоха за състезателя на Беларус, който спечели срещата с 2:0 части и продължава напред във фазата на полуфиналите.