Добре дошли в нашия сайт !

четвъртък, 2 август 2012 г.

Великобритания изхвърли футболния отбор на Уругвай от Лондон

Отборът на Великобритания победи с минималното 1:0 Уругвай в последен мач от група А на олимпийския турнир.

По този начин домакините спечелиха първото място в групата и си осигуриха класиране на четвъртфинал.

Единственото попадение в мача отбеляза Даниел Стъридж в 45-ата минута.

Нападателят на Челси бе намерен от Джо Алън в наказателното поле и от непосредствена близост разпечата мрежата зад Мартин Каманя.

Двата отбора изнесоха интересен и оспорван сблъсък пред препълнение "Милениум Стейдиъм" в Кардиф.

В титулярния състав на домакините личаха имената на младите звезди от Премиър лийг Майка Ричардс, Аарън Рамзи, Том Клевърли и Даниел Стъридж. Освен тях сред стартовите 11 бе и Крейг Белами, а Раян Гигс остана на пейката, но не се появи в игра.

Единсон Кавани започна за Уругвай и остана на терена през всичките 90 минути, но не успя да помогне на съотборниците си да избегнат поражението и отпадането от турнира.

По този начин за следващата фаза освен водача Великобритания със 7 точки, се класира и тимът на Сенегал, който завърши наравно 1:1 с ОАЕ и си извоюва втората позиция.