Добре дошли в нашия сайт !

събота, 28 юли 2012 г.

Григор Димитров спечели първа победа за България на Олимпиада в мъжкия тенис

Най-добрият български тенисист Григор Димитров се класира за втория кръг на олимпийския турнир по тенис.

Хасковлията победи Лукаш Кубот с 6-3, 7-6 (4) в своя дебют на Олимпийски игри. Триумфът бе първи в историята на българския мъжки тенис на най-големия спортен форум на планетата.

В първия сет Гришо не срещна особени затруднения. В първия гейм той почна мудно и се налага да спаси точка за пробив,
за дa спечели сервиса си.

Веднага след това Димитров проби Кубот и затвърди с убедителни сервиси за 3-0. Последваха геймове, в които сервиращият печелеше, и българинът рутинно спечели първата част с 6-3.

Вторият сет започна точно обратното на първия. Този път Лукаш Кубот проби и поведе с 3-0. При този резултат полякът стигна до точка за пробив за 4-0, но тук Гришо се преобрази. Той спаси брейк поинта и намали на 1-3.

Нещата стигнаха до 2-5 и Димитров сервира за оставане в сета. При 3-5 и сервис за Кубот полякът беше близо до затваряне на сета, ала Гришо великолепно хвана последния влак за частта, проби за 4-5 и на свой сервис изравни за 5-5.

Оспорваната
игра доведе до тайбрек, в който Григор показа зрялост и спечели със 7:4, а така и мача след 6-3, 7-6.

В следващия кръг първата ракета на България ще се изправи срещу победителя от срещата Жил Симон – Михаил Кукушкин.