Добре дошли в нашия сайт !

събота, 28 юли 2012 г.

Цвети Пиронкова започна с победа Олимпиадата срещу номер 13 в света

Първата ракета на България в женския тенис Цветана Пиронкова започна отлично участието си на Олимпийските игри в Лондон. В първия кръг на турнира пловдивчанката се справи Доминика Цибулкова след 2:0 сета (7-6, 6-2).

Цвети изоставаше много в първата част, но показа воля, обърна и я
спечели. Тя поведе с пробив на словачката за 2:1, но след това играта й сякаш се срина.

Пиронкова губеше с 2:5 след 4 поредни гейма за Цибулкова. От тук насетне обаче дойде времето на Пиронкова.

Тя върна пробива и навакса изостването си, правейки резултата 5:5. Цибулкова отново поведе с 6:5, но Пиронкова пак изравни и всичко се реши в тайбрек.

В него българката надделя със 7:4 и измъкна психологически важния първи сет в този  мач.

Във втория сет Цвети бе много по-убедитлена. Тя даде само два гейма на №13 в света и триумфира с 2:0 сета на любимата си тревна настилка в "Ол Инглънд клъб".

С тази
победа Пиронкова сложи край на черната си серия срещу Цибулкова. Досега в пет мача българката имаше пет загуби, но намери най-точния момент да промени традицията.

Във втория кръг Пиронкова ще срещне италианката Флавия Пенета. Пенета, която е №21 в света, отстрани Сорана Кърстя (Румъния) с 6:2, 4:6, 6:2.

Досега Пиронкова е играла два пъти с Пенета и е загубила два пъти. Тези срещи обаче са се играли на червено, а този сблъсък ще бъде първи на трева.