Добре дошли в нашия сайт !

вторник, 31 юли 2012 г.

Великолепна България премаза фаворита Полша в Лондон !

България победи Полша с 3:1 гейма във втория си мач от олимпийския волейболен турнир.

Нашите изиграха добър първи гейм, завършил с успех 25:22. Вторият бе равностоен, но в крайна сметка успяхме да го затворим с 29:27.

В третия националите ни се отпуснаха и интрига липсваше – 25:13 за поляците. Четвъртият гейм бе напрегнат и драматичен.

След като поведохме с 5 точки, позволихме на съперника да ни настигне малко преди 20-а точка. В решителните моменти обаче България бе по-добрият отбор и спечели мача след 25:23.

Страхотен мач изиграха диагоналът Цветан Соколов, който бе неудържим в атака и на сервис, както и либерото Теодор Салпаров. В основата на успеха бе и доброто ни посрещане.

С тази победа България вече се класира за елиминационната фаза на Олимпийския турнира, а следващият ни мач от групата е на 2 август с тима на Австралия.