Стартови състави:

Витес:
Велтуизен, Калаш, Ван дер Струйк, Кашия, Ван Аанхолт, Хофс, Ван Гинкел, Бони, Рейс, Ибара

Локо Пловдив: Кунчев, Кириакидис, В.Георгиев, Венков, Саламастракис, Бенжелюн, Й.Тодоров, Златински, Д.Георгиев, Лазаров, Тасио

Отборът на Витес победи като домакин родния Локомотив Пловдив в мач-реванш от втория квалификационен кръг на турнира Лига Европа. Срещата на стадион "Гелредоме" проключи при резултат 3:1 за холандците.

Както е известно първата среща преди седмица в България приключи при равенство от 4:4, като по този начин Витес се класира напред в надпреварата с общ резултат 7:5.

Първото полувреме на мача приключи с два гола аванс за домакините, които откриха резултата в 25-та минута чрез Марко ван Гинкел, а в самия край на частта Патрик ван Аанхолт вкраха за 2:0.

При минути след подновяването на играта Витес вече имаше класическа преднига, когато се разписа и Вилфред Бони. Локо Пловдив пък успя да върне едно попадение в 80-та минута, след като звездата Христо Златински реализира след изпълнение на дузпа. Така бе оформен крайният резултат, а в края на мача Георги Шантурия пропусна да реализира дузпа за домакините.