Добре дошли в нашия сайт !

петък, 27 юли 2012 г.

Бразилия победи Египет на старта на Олимпиадата

Бразилия победи Египет с 3:2 в първия си мач от футболния турнир на олимпийските игри в Лондон. Срещата бе от Група "С" на надпреварата, като след нея Бразилия вече има 3 точки в актива си.

Двубоят започна силно за бразилците и в 16-ата минута крайният бранител на Манчестър Юнайтед Рафаел откри резултата с хубав удар от точката за изпълнение на дузпа.

Само десет минути по-късно Леандро Дамиао бе намерен непокрит пред малкото наказателно поле и със силна тупалка удвои преднината на Бразилия.

След точно половин час игра резултатът стана класически след гол на Неймар с глава. Така за едно полувреме "Селесао" тотално уби противника си.

През втората част Египет бе на път да върне интригата в двубоя с голове на Абутрика и Салах в 52-ата и 76-ата минути, но за повече от почетна загуба африканците нямаха сили.