Райков донесе победата на Левски на старта в Лига Европа

Стартови състави :

Левски : Пламен Илиев, Дъстли Мюлдер, Иво Иванов, Ромен Ели, Орлин Старокин (70-Роман Прохазка), Станислав Ангелов, Владимир Гаджев, Кристовао Рамос, Марсиньо (81-Жоао Силва), Христо Йовов (60-Симеон Райков), Базил де Карвальо

Сараево: Ади Адилович, Иван Татомирович, Седин Торлак, Зоран Белошевич (76-Марио Тадеживич), Амер Дуповац, Иван Сазар, Денис Комор (76- Радан Суневарич), Асмир Сулжич, Саид Хюсеинович (89-Зарко Караматич), Неманя Златкович, Емир Хаджич

Левски победи ФК Сараево с 1:0 у дома в първи мач между двата тима от втория квалификационен кръг на Лига Европа.

Въпреки огромното си желание, сините не успяха да осъществят първоначален домакински натиск. Гостите много добре покриваха зоните си и допуснаха само 2-3 центрирания отдясно, които не доведоха до опасности пред вратата на Адилович. Футболистите на Илиян Илиев владееха топката, но не успяваха да стигнат дори до удар. В 30-а минута Рамос подаде към Карвальо и нападателят би много неточно с глава. Пет по-късно Йовов стреля чудесно от фаул. Стражът на Сараево обаче реагира перфектно и изби в корнер. В 37-а силен изстрел на Ангелов бе боксиран от Адилович. Минута по-късно и Пламен Илиев трябваше да се намесва решително след удар на Хюсеинович.
В 40-а и техничен шут на Служич мина малко над вратата. В крайна сметка Левски изигра слабо първо полувреме, в което не успя да стигне до нито едно чисто голово положение.
И през втората част сините трудно намираха път към вратата на съперника. Илиян Илиев замени Йовов с Райков и именно това се оказа печелившият му ход. В 72-а минута Йовов изведе Райков сам срещу вратаря, крилото на Левски стреля и след рикошет в тялото на защитник топката спря в мрежата – 1:0. Секунди по-късно и Гаджев можеше да отбележи, но Адилович се намеси решително. До каря на срещата мачът бе нервен и двуостър, но сините удържаха ценния успех.