Добре дошли в нашия сайт !

четвъртък, 9 август 2012 г.

Испания се изправя срещу Русия , след победа над Франция

Испания победи Франция, среща Русия на полуфиналитеИспания елиминира Франция от олимпийския баскетболен турнир при мъжете.

"Фуриите" надвиха "петлите" с 59:66 и ги пратиха у дома, докато самите те продължават към полуфиналите, където ще срещнат състава на Русия.

В четвъртфиналната среща, която бе повторение на финала на ЕвроБаскет 2011 имаше всичко, достойно за голям мач.
В четвъртфиналната среща, която бе повторение на финала на ЕвроБаскет 2011 имаше всичко, достойно за голям мач - обрати, нерви, а в самия край дори за малко да се стигне до бой.

Франция бе отборът, който успя първи да вземе надмощие и след равностойни първи минути на двубоя "петлите" успяха да дръпнат на два пъти с пет точки, а в крайна сметка имаха преднина от 22:17 след първата част.
Французите задържаха преднината си пред Испания и след старта на втората четвърт, като на няколко пъти тя скачаше на 8 точки, а след 20 изиграни минути двата тима се оттеглиха на почивка при резултат 37:34 в полза на Франция.

Испания стартира третата четвърт със серия от 9-2 и поведе с 39:43, преди Франция отново да излезе напред - 45:44, а след три части баскетбол в Лондон преднината на французите бе две точки - 53:51.

Испанците поведоха за първи път  в последната четвърт при оставащи 5.35 докрая на срещата след кош на Серхио Йул за 57:58. Борис Диао изпусна абсолютно чиста стрелба от тройката при 57:62 тридесет и три секунди преди края.
Оттук до финалната сирена вицешампионите от Пекин 2008 не изпуснаха преднината си, а Рони Тюриаф обрече Франция на загуба след като извърши неспорстменско нарушение срещу Руди Фернандес 24 секунди преди края.

Никола Батум също се отчете с груба проява и извърши неспортсменско нарушение, което почти предизвика масов бой на терена, а в следващите няколко секунди Испания подпечата  класирането си на полуфинал с успешни изстрели от наказателната линия, фиксирайки крайния резултат на 59:66.

Реферите на срещата имаха доста работа, отсъждайки общо 46 нарушение - 29 срещу Франция и 17 срещу Испания. Иберийците имаха преднина във всички статистически категории - 45 срещу 38 борби, 12 срещу 10 асистенции и 4 срещу 3 откраднати топки.

Марк Гасол се отчете с 14 точки и 8 борби за победата на Испания. Хуан Карлос Наваро добави 12 точки, 6 борби и 2 асистенции, а големият брат Гасол - Пау записа "дабъл-дабъл" с 10 точки и 11 борби, към които прибави и 3 асистенции.

Борис Диао и Тони Паркър вкараха по 15 точки за Франция. Диао добави и 8 борби, 5 асистенции, 1 борба и 1 чадър, докато Паркър се отчете със слаба успеваемост в стрелбата - общо 6/20 или 5/16 за 2 точки и 1/4 за 3 точки. Флоран Пиетрус завърши с 10 точки за "петлите".

В полуфиналите Испания ще срещне Русия, докато Франция приключва участието си на четвъртфинал.